NitracoeProtech
pistolet

Urządzenia optyczne, największy przyjaciel myśliwego

Jeśli mielibyśmy wyjaśnić, czym zajmuje się nauka zwana optyką, najprościej byłoby powiedzieć, że różnorakimi sposobami wpływania na obraz przedstawiony, czyli jego pomniejszaniem i powiększaniem. Osiągamy to przy wykorzystaniu soczewek i każdy myśliwy może potwierdzić, że odkąd udostępnione mu zostały narzędzia optyczne, jego praca i hobby wielce się polepszyły. I nic dziwnego, skoro wszelkiej maści lunety, lornetki i kamery pozwalają mu z bezpiecznej odległości przyjrzeć się nie tylko terenowi, ale również zwierzynie.

Rodzaje urządzeń optycznych

Wspomniane już lornetki i lunety są bliskim przyjacielem myśliwego, ale  podział sprzętu optycznego nie kończy się tylko na tym. Zarówno lornetka, jak i luneta może mieć dziesiątki różnych właściwości, które będą wpływały na jej cenę. Bo najprostszy sprzęt tego typu możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, ale jeśli popatrzylibyśmy na profesjonalne, rozbudowane produkty, cena sięga nawet kilku tysięcy. Od czego to zależy i jak wybrać najlepszy sprzęt dla siebie?

Otóż jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę jest możliwość przybliżenia obrazu. Im większe zbliżenie będzie oferowała dana lornetka lub luneta, tym więcej za nią zapłacimy. Oczywiście jakość obrazu i wykorzystanych soczewek również wpływa na cenę. Poza tym te bardziej profesjonalne rozwiązania oferują co najmniej kilka opcji ustawienia obrazu, przez co możemy dostosować sprzęt jeszcze lepiej do własnych upodobań. Sklep internetowi Epasjonaci wie, jak ważne jest dobranie odpowiedniego sprzętu i dlatego oferuje wiele produktów.

czapka

Co wybrać dla siebie?

Jeśli jesteśmy niedzielnym łowcą, albo jedynie mamy ochotę poobserwować trochę natury z daleka lub zabrać lornetkę na wakacje, wystarczą nam najprostsze urządzenia, gdyż z możliwości tych bardziej skomplikowanych nawet nie skorzystamy. Jeśli jednak uważamy się za profesjonalistów, to warto sięgnąć po coś bardziej dokładnego. Jeśli chcemy sprawdzić, co rynek ma do zaoferowania, warto odwiedzić stronę Epasjonaci, gdzie znajdziemy multum opcji zarówno dla amatorów myślistwa, jak i bardziej zaawansowanych jego hobbystów.

Back to Top