NitracoeProtech
Suporeks – co trzeba wiedzieć?

Suporeks – co trzeba wiedzieć?

Bloczki są to artykuły budowlane, bez których ciężko wyobrazić sobie mechanizm konstrukcji domu. Przydadzą się również podczas budowy garażu, przyległego warsztatu lub ogrodzenia. Niezwykle niejednokrotnie wykorzystuje się je w trakcie robienia ścian jednowarstwowych wewnętrznych i zewnętrznych, natomiast również ścianek działowych. Bloczki wielokrotnie robione są z betonu, dzięki czemu są dość lekkie, natomiast przy tymże niezwykle mocne. Należałoby również wspomnieć, iż bloczki betonowe są termoizolacyjne, co powoduje, iż ograniczają zamówienie na energię termiczną we wnętrzu domu.

Suporeks – co to?

Beton komórkowy jest produktem ciepłym, lekkim natomiast również dobrym dla ludzi oraz otoczenia. Bardzo efektywnie opiera się grzybom i pleśniom. Ma skłonność do pochłaniania zbytku wilgotności oraz oddawania jej, poprzez co wnętrze, w jakim go wykorzystano ma charakterystyczny klimat. Należałoby zatem wykorzystywać go wszędzie tam, gdzie jest to dopuszczalne. Jeżeli będzie on składnikiem prowadzącym przy budowie, całość funkcjonowań winna przebiegać niewątpliwie szybciej aniżeli przy mieszaniu ze sobą wielu produktów budowlanych.

Składniki z betonu komórkowego

Składniki zrobione z betonu komórkowego oraz służące do budowania przegród budowlanych są w formie bloczków czy płytek. Pierwsze spośród nich mogą być wykorzystywane do stawiania ścian jednowarstwowych, dwuwarstwowych oraz trójwarstwowych. Drugie – stosuje się wielokrotnie do robienia powierzchni elewacyjnych na ścianach trójwarstwowych. Dostępne są również kształtki, używane jako składnik szalunku traconego; nadproża i płyty stropowe.

Rozpiętość rodzajów gazobetonu, jakie można osiągnąć, działając w procesie produkcji jego indywidualnymi parametrami, powoduje, iż będzie on także dobry dla ścianek działowych. Dzięki jego wartościom w sprawie izolacji i drożności powietrza, ściany z betonu komórkowego mogą stać się składnikiem większego planu budowy domu energooszczędnego, w jaki inwestują entuzjastycznie osoby, jakim nieobojętne są również sprawy ekologiczne.

Beton komórkowy w stanie surowym

Suporeks we współzależności od wymiaru oraz spójności z przeznaczeniem sprawdza się przy tworzeniu zewnętrznych ścian domów aż do 4 kondygnacji. Przez własną podniesioną chłonność nie sprawdzi się tylko przy budowie ścian fundamentowych. Sam beton jest lekki, łatwy w obróbce oraz niedrogi. Z przeznaczeniem zmienia dotąd wykorzystywaną cegłę, gdyż przy małej gęstości (przy znacznej porowatości) okazuje duże wartości termoizolacyjne. Również w oddzieleniu od cegły jest produktem lżejszym, co minimalizuje ilość zbrojeń, natomiast również większym, co zwiększa prace budowlane.

Back to Top