NitracoeProtech
Prowadzenie hotelu

Prowadzenie hotelu

Prowadzenie hotelu jest niezwykle odpowiedzialnym i czasochłonnym zajęciem. Szczególnie dla początkujących hotelarzy, którzy zajmują się wszystkim samodzielnie. Prowadzenie hotelu jest zajęciem bardzo często podejmowanym przez ludzi, którzy chcą odejść z korporacji na rzecz własnego biznesu. Bardzo często takie przedsięwzięcie kończy się jednak niepowodzeniem. Co zrobić, aby hotel przyciągał gości?

Troska o klienta

W biznesie hotelarskim najważniejszy jest klient. To on ma główny wpływ na zyski przedsiębiorcy, dlatego warto zadbać, aby tych klientów było jak najwięcej. Dlaczego niektóre miejsca, mimo gorszej lokalizacji, cieszą się tak dużym powodzeniem? Dzieje się tak, ponieważ w takim miejscu klient czuje się rozpieszczany. Zwykle pobyt w hotelu jest formą relaksu od normalnego życia. Zatrzymując się gdzieś na noc, chcemy być traktowani jak najlepiej. Chcemy czuć się luksusowo. Dlatego zyskują właściciele hoteli, którzy rozumieją psychikę potencjalnych klientów. Wystarczy wprowadzenie kilku małych zmian, które nie obciążą hotelarzy finansowo, a mogą przynieść duże korzyści. Takie zmiany to przede wszystkim podejście do klienta. Obsługa powinna być profesjonalna, pomocna, ale też zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona. Zarówno boy hotelowy, recepcjonista, jak i kelnerka, powinni wykonywać swoja pracę z uśmiechem na ustach. 

Prezenty dla gości

Kolejnym drobiazgiem jest udostępnianie gościom darmowych kosmetyków, które uratują niejednego zapominalskiego. Kosmetyki hotelowe są obecnie standardem, dlatego warto zadbać, aby te oferowane przez hotel były godne zapamiętania. Mogą wyróżniać się pięknym zapachem lub estetycznym opakowaniem. Komplet takich ładnie opakowanych środków do pielęgnacji, na pewno sprawi gościom dużą przyjemność. Mile widziane są też małe prezenty. Dwie czekoladki na łóżku nie są zbyt wielkim wydatkiem, a potrafią wpłynąć na nastawienie gości. Podobnie jak zapachowa świeczka, o zapachu kojarzącym się z tym unoszącym się w hotelu. Takie drobiazgi sprawiają, że zapamiętujemy pobyt w danym miejscu wszystkimi zmysłami i prawdopodobnie chętniej tam wrócimy lub polecimy to miejsce znajomym. 

Artykuł przy współpracy: WDH

Back to Top