NitracoeProtech
Oświetlenie salonu w stylu glamour

Oświetlenie salonu w stylu glamour

Jak sprawić, żeby nasz salon błyszczał nie tylko jasnością, ale także luksusowym stylem? Idealnym rozwiązaniem będą stylowe lampy, które sprawią, że pomieszczenie zachwyci każdego.

Jak dobrać lampę do salonu?

To, jaką lampę główną wybierzemy do salonu, zależne jest głównie do jego wielkości, stylu i naturalnej jasności – ilości promieni słonecznych, jakie do niego wpadają. Duże żyrandole nie sprawdzą się w małych, niskich pomieszczeniach, gdyż optycznie zabiorą przestrzeń. Rozwiązaniem tej sytuacji mogą być transparentne lampy wiszące, np. ze szkła czy syntetycznego materiału wyszlifowanego na imitację diamentów. Jeśli lampa tego typu nie będzie zbyt wielka, sprawdzi się nawet w małych salonach. Jeżeli jednak dysponujemy większą przestrzenią, warto zdecydować się na większy model, który nie zniknie optycznie. Zawsze warto decydować się ja jedną dużą, ale porządną lampę niż kilka małych – chyba że nasz salon jest tak obszerny, że potrzebuje systemu oświetlenia. Wówczas ważne, aby styl wszystkich lamp był jednolity.

Lampy w stylu glamour 

Oczywiście nie tylko lampy wiszące sprawdzą się jako odzwierciedlenie stylu glamour, choć ze względu na swoją efektowność to zwykle one są wybierane. Mogą być to także eleganckie kinkiety czy nade wszystko lampy stojące z ozdobnym kloszem w barokowym stylu. Także lampki nocne można dopasować tak, aby sprawiały wrażenie bardziej wyszukanych. Jak to zrobić? Najlepiej stawiać na lampy błyszczące, czarne, złote, białe czy transparentne lub w delikatnych odcieniach różu czy fioletu. Wielość kolorów szybko może spowszednieć, sprawiając, że nasz salon z glamour zmienić się w retro. Proste konstrukcje w nowoczesnym, ozdobnym wydaniu to coś, czego powinniśmy się trzymać. Unikać należy natomiast lamp matowych, szarych oraz drewnianych, które będą tworzyły bardziej surowy klimat.

W stylu glamour zawsze stawiamy jednak przede wszystkim na jakość i wizualność: nawet najpiękniejsze lampy nie będą się dobrze prezentowały po czasie, jeśli wykonane zostały z kiepskich materiałów.

Przy współpracy: Lights.com.pl

Back to Top