NitracoeProtech
Nieruchomości Hiszpania – najważniejsze kwestie

Nieruchomości Hiszpania – najważniejsze kwestie

Jeśli kupujesz willę lub nieruchomość o określonej wartości, wskazane jest, aby wykonać ankietę techniczną przez architekta lub geodetę technicznego, aby upewnić się, że nieruchomość nie ma problemów lub ukrytych wad, które mogą mieć na Ciebie wpływ później. Sprzedawcy są odpowiedzialni za wszelkie wady lub problemy, które nie były widoczne, ale roszczenie takie musiałoby zostać zgłoszone w drodze sprawy sądowej.

Nieruchomości Hiszpania – najważniejsze kwestie

Nieruchomości Hiszpania cieszą się dużą popularnością. Po wybraniu nieruchomości wskazane jest wpłacenie depozytu i podpisanie dokumentu rezerwacji. Depozyt lub zaliczka to zwykle niewielka kwota (od 3000 do 6000 euro), która jest w posiadaniu prawnika sprzedającego lub agencji nieruchomości i która służy do zagwarantowania zakupu i usunięcia nieruchomości z rynku, a także zamrożenia ceny. Należy podkreślić, że jeśli nabywcy zdecydują się nie dokonywać zakupu, nie otrzymają kaucji z powrotem, chyba że istnieje wyraźna pisemna zgoda inaczej, na przykład gdy nabywca nie uzyska niezbędnego finansowania lub gdy pojawią się problemy natury prawnej lub rozwoju miast, które odradzają zakup. Depozyt jest zwykle wypłacany gotówką, kartą kredytową lub przelewem bankowym. Wygodne jest, że przed wymianą umów decydujesz, w których nazwiskach ostatecznie zostanie przyznany tytuł własności i zawsze wskazane jest, aby omówić to ze swoimi prawnikami, aby dowiedzieć się o zaletach i wadach różnych opcji.

O tym warto pamiętać!

Wielu właścicieli domów nie biorą pod uwagę dodatkowych kosztów związanych z zakupem nieruchomości: będziesz odpowiedzialny za utrzymanie, konserwację, wszelkie opłaty za usługi i koszty sprzątania nieruchomości między gośćmi. Nawet obsługa basenu i utrzymanie trawnika przyczynią się do znacznych wydatków w okresie dwunastu miesięcy. Dlatego taka inwestycja powinna być w odpowiedni sposób przeanalizowana. 

Warto także pamiętać o tym, że będziesz potrzebował konta bankowego w Hiszpanii, aby płacić faktury za media i opłaty Wspólnoty Właścicieli Nieruchomości. W przypadku, gdy uzyskasz finansowanie na zakup nieruchomości, będziesz potrzebował również konta bankowego na miesięczne spłaty kredytu hipotecznego. Możesz korzystać z dowolnego banku w Hiszpanii, ale wskazane jest, aby otworzyć konto w banku i oddziale w pobliżu Twojego miejsca. Przed otwarciem konta ważne jest, aby zostać poinformowanym o opłatach za obsługę deponowania środków, otrzymywania lub wysyłania przelewów, rozliczania czeków itp., Ponieważ wiemy z doświadczenia, że istnieją ogromne różnice między bankami. 

Współpraca: Luksusowe Nieruchomości Hiszpania

Back to Top