NitracoeProtech
  • Home
  • /
  • hotel
  • /
  • Kilka kroków do sukcesu w hotelarstwie
hotel

Kilka kroków do sukcesu w hotelarstwie

Bycie właścicielem i koordynatorem hotelu jest zadaniem niezwykle trudnym. Jest to biznes, który nigdy nie śpi, nie świętuje Wielkanocy i nie odpoczywa po noworocznej zabawie. Hotel jest życiem, który stale trzeba prowadzić. Osoba będąca za to odpowiedzialna musi wykazać się wiedzą, odpowiedzialnością, kreatywnością i sercem do tego, co robi. Miejsc noclegowych jest wiele. Z kolei dobrych hoteli kilka. Jak działać, aby nie zawieść odwiedzających nas gości, pracowników i przede wszystkich nas samych?

Zaangażowanie

Jeśli chcemy osiągnąć sukces jako hotelarz, musimy w pełni poświęcić się tej branży. Należy regularnie poszerzać swoją wiedzę, rozwijać obiekt i odpowiedzialnie gospodarować budżetem. Nie musimy skończyć studiów, aby dobrze prowadzić nasz biznes. Co konieczne, to racjonalizm, pomysł i śmiałość do jego realizacji.

Troska

Pamiętajmy, kto zasila tę hotelarską machinę. Goście nas odwiedzający są najważniejszym pierwiastkiem w całej układance. Ich potrzeby, oczekiwania i opinie powinny być rozpatrywane priorytetowo. Nie bójmy się konfrontacji. Jeśli naprawdę zależy nam na kondycji naszego hotelu należy traktować odwiedzających jako najcenniejsze dobro. Rozmowa z nimi i zainteresowanie dadzą nam więcej, niż wymyślne mozaiki na wykrochmalonej pościeli.

Jakość, nie ilość

Mierzmy siły na zamiary. Niektórzy marzą o ogromnych obiektach, niesamowitej karierze i samych sławach nocujących w ekskluzywnych pokojach. Umówimy się, kto nie chciałby być drugim Hiltonem? Jednak małe hoteliki nie muszą być gorsze. Lepszy jest hotel z 15 pokojami, schludnie zorganizowany, niż ogromny i bezduszny budynek. Warto jest poświęcić maksimum zaangażowania w zorganizowanie kilkunastu pokojów, niż postawić na taśmową produkcję kilku pięter, zaznacza redaktor strony https://www.wszystko-do-hotelu.pl/.

łóżko

Higiena

Nie ma nic gorszego niż brud. Może on się pojawiać w naszych mieszkaniach, jednak jest niedopuszczalny w miejscach, które gościmy. Bałagan jest najskuteczniejszą metodą na pogrążenie swojego biznesu. Nie jest kosztownym utrzymanie podstawowej czystości. Czynności sanitarne powinny być wykonywane codziennie, niezależnie od tego, czy pokój jest wynajmowany, czy nie.

Personel

Dobór pracowników jest niezwykle ważny. Dobry personel do 50% sukcesu. Trzeba go skompletować ze szczególną uwagą. Nie muszą to być osoby z branży. Nawet te bez doświadczenia mogą dać sobie radę, jeśli będą odpowiednio wybrane pod względem osobowościowym. Dobre stosunki między pracownikami i ich zaangażowanie w dobre wykonywanie swojej pracy pomoże nam skutecznie podnieść poziom naszego hotelu.

Marketing

Każde miejsce i każdy biznes potrzebuje dobrego marketingu. W zależności od branży strategie są różne. W sytuacji pracy z ludźmi najlepszą formą promocji i zdobycia renomy jest marketing szeptany, czyli ten napędzany słowem między ludźmi. Jeśli uda nam się zrobić dobre wrażenie na gościach interes będzie kręcił się praktycznie sam. Dlatego tak ważna jest troska o odwiedzających. Ich zadowolenie ma kolosalny wpływ na przyszłość naszej inwestycji.

Back to Top