NitracoeProtech
lusterko

Kamerka samochodowa- niezbędnik kierowcy

Każdego dnia na drogach naszego kraju dochodzi do licznych wypadków. Niestety w Polsce ich ilość rośnie z roku na rok i nic nie zmienia poprawiająca się stale sieć dróg i autostrad. Przyczyn tego stanu jest wiele, ale faktem jest niestety, że nawet jeśli my jeździmy ostrożnie, to nie jesteśmy w stanie uniknąć wszystkich zdarzeń drogowych. W trakcie jazdy nie wszystko zależy od nas.

Kamerka jako świadek kolizji

Szczególnie kierowcy, którzy dużo podróżują powinni pomyśleć o zamontowaniu rejestratora i to najlepiej tak wysokiej klasy, jak viofoSprzęt niskiej jakości wcale nam nie pomoże, gdy będzie nagrywał obraz kiepskiej jakości. Kamerka to nie tylko gadżet, ale w przypadku kolizji nie z naszej winy to doskonały dowód dla policji. Nie musimy się przerzucać argumentami ze sprawcą, wystarczy nam nagranie. Warto zadbać o własny komfort, tym bardziej, że wiele sprzętów viofo  nagrywa  również po wyłączeniu samochodu. W razie kradzieży lub uszkodzeń auta również mamy dowód. A wszystkie nagrania trafią na nasz dysk.

Obywatelskie postawy kierowców

Coraz częściej kierowcy nie tylko korzystają z kamerek, żeby uchronić się przed ewentualnymi zarzutami ale sami zgłaszają przestępstwa tudzież wykroczenia, które zarejestrowały ich kamery. Policja coraz częściej zasypywana jest takimi zgłoszeniami. Polacy mają dość kierowców, którzy za nic mają bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość to tylko wierzchołek góry lodowej. Tych przewinień jest znacznie więcej : wymuszanie pierwszeństwa, jazda po chodnikach, niezatrzymywanie się przed przejściem dla pieszych czy wyprzedzanie na trzeciego.

kamera

Policja docenia taką postawę, gdyż nie zawsze może być na miejscu zdarzenia. Mundurowi przeglądają nagrania a potem wypisują mandaty lub kierują sprawy do sądu. Może właśnie takie obywatelskie postawy sprawią, że na naszych drogach będzie bezpieczniej. Już nie tylko będziemy się obawiać niebieskich samochodów wiedząc, że tak naprawdę każdy będzie mógł nagrać nasze przewinienie. 

Back to Top