NitracoeProtech
kran

Jakie kolory ścian sprawdzą się w kuchni?

Dokonując wyboru koloru kuchennych ścian bierzemy pod uwagę wiele zmiennych. Kluczowym aspektem zdaje się być aktualny trend oraz dopasowanie barwy względem aranżacji ogólnej, która w dużej mierze oparta jest o meble. Podstawowy dylemat związany z kwestią doboru barw dotyczy faktu, czy kolory mają stanowić kontrast, czy też uzupełnienie designu kuchennego.

Trudna sztuka wyboru

W opinii ekspertów zmiana koloru ścian to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zmianę aranżacji danego wnętrza. Jest to swego rodzaju błyskawiczna metamorfoza opiewająca we wprowadzenie optycznych sztuczek. O tego typu sztukę doboru barw w kuchni zapytaliśmy ekspertkę – Adriannę Głowacką.

lodowka

„Korol odgrywa bardzo ważną rolę zwłaszcza w pomieszczeniach użytkowych takich jak kuchnia. Barwy wpływają na nasze samopoczucie, a ostatnie badania kanadyjskich naukowców potwierdzają, iż kolor otoczenia może wpłynąć m.in. na zaostrzenie apetytu. Moi klienci bardzo często zapominają, że kuchnia to specyficzne wnętrze, które ze względu na przeznaczenie powinno współgrać z cechami architektonicznymi całego domu, czy mieszkania. Kolory w kuchni nie powinny nas przytłaczać – powinny współistnieć ze stylem, który stanowi główny nurt…”

jedzenie

Jasność w pojedynku z ciemnością

Ważnym ogniwem aranżacyjnym w kwestii kolorystycznej jest sztuka tworzenia kontrastów. Jasne meble doskonale widnieją na ciemnym tle – i na odwrót. Więcej dekoracji na stronie http://artpasaz.pl/ i https://www.dekorolka.pl/. W takich sytuacjach element rozjaśniający przyciąga wzrok i daje optyczny efekt uzyskania większej przestrzeni. W przypadku mebli ciemnych specjaliści zalecają stosowanie barw lekkich, aby nie powodować przytłoczenia. Ciemne kolory sprawdzą się doskonale w przypadku dużych i widnych okien z kolei jasny element uzupełnienia nada pomieszczeniu wrażenia sterylności, które w przypadku pomieszczeń użytkowych jest bardzo cenne. Coraz większa liczba współczesnych designerów stawia na kolory jednolite. Te sprawdzą się świetnie w niewielkich kuchniach w celu zwiększenia optyki pomieszczenia. Podstawowa zasada mówi o tym, że im mniejsze pomieszczenie, tym ważniejsza rola kolorystyki.

Back to Top