NitracoeProtech
Hokery coraz bardziej na topie

Hokery coraz bardziej na topie

Hokery cieszą się teraz wyjątkową popularnością. Przede wszystkim stanowią doskonały dodatek do kuchni otwartych na salon czy jadalnię. Granicę pomiędzy kuchnią natomiast salonem przeważnie akcentuje wysepka czy półwysep kuchenny, lub również barek. By było można przyjemnie skorzystać z tychże form meblowych należałoby kupić właśnie hokery. Hoker to wysokie krzesło barowe, jakie sprawdzi się w kompozycji kuchni i jadalni. Co interesujące, najpierw krzesło to stosowane było często w lokalach kucharskich szybkiej obsługi i w barach.

Jak dobrać doskonałe hokery?

Przy doborze idealnego stołka barowego należałoby wziąć pod uwagę trzy rzeczy: typ siedzenia w hokerze, obecność wsparcia oraz typ wspornika. Jeżeli krzesła będą dedykowane do długiego, normalnego użytkowania, należałoby zdecydować się na miękki rodzaj tapicerowany z wsparciem, jaki zagwarantuje nam większy komfort podczas siedzenia przy blacie. W sprzedaży dostępne są również typy kubełkowe, z wsparciami oraz podłokietnikami, jakie lepiej się sprawdzą przy dzieciach.

Wielkość hokera

Na rynku odnajdziemy różnorodne typy hokerów, (https://mebelhome.pl/pl/c/HOKERY/64) od stołków o wielkości 65 cm po choćby takie, jakie mają wielkość 100 cm. To, jaki dobrać, zależy przede wszystkim od wielkości lady, przy której będzie stał. Zakłada się, iż pomiędzy ladą natomiast siedzeniem winno być ok 20-30 cm. Pamiętajmy, iż na większy hoker trudniej jest wspiąć się niewielkim osobom. Jeżeli więc mieszkańcy mają średnio 155 cm wzrostu, nie budujmy wielkiego blatu. Pewne typy hokerów mają określoną wielkość, nie można regulować ich wielkości.

Hoker drewniany

Jeśli zdecydujemy, aby hoker był elementem istotnym, lecz nie wyróżniającym się, należy zastanowić się, jaki styl winien prezentować. Warto, aby pasował on z zabudową kuchenną. Do kuchni tradycyjnych oraz nawiązujących do trybu ekologicznego, naturalnego oraz tradycyjnego można zakupić hoker drewniany. Mamy tu wielkie pole do popisu, gdyż w wielu sklepach odnajdziemy dużą propozycję takich krzeseł. Wybierać możemy spośród hokerów na czterech nogach z wsparciem, jakie do złudzenia naprowadzają krzesła barowe, lecz również owych nawiązujących wyglądem do rattanu.

Przy współpracy: https://mebelhome.pl/

Back to Top