NitracoeProtech
domy

Hiszpański rynek nieruchomości oczami polskiego inwestora

Polacy coraz chętniej inwestują w nieruchomości. Wiele osób zainteresowanych dochodem pasywnym inwestuje w mieszkania, które następnie sprzedaje z zyskiem lub wynajmuje studentom. Dochód z najmu mieszkań to bezpieczna lokata kapitału, która zapewnia pewny zysk, praktycznie bez ryzyka. Polacy, oprócz mieszkań kupowanych w Polsce inwestują swoje oszczędności, w nieruchomości zlokalizowane poza granicami kraju. Nierzadko mieszkania w krajach cieplejszych i chętniej odwiedzanych przez turystów kosztują mniej niż nieruchomości w Polsce.

Hiszpania- raj dla inwestorów?

Hiszpania to piękny kraj z bogatą tradycją i bogatymi zasobami naturalnymi. Od lat Polacy wybierają  to państwo jako kierunek wakacyjny. Klimat Hiszpanii, a także otwartość mieszkańców i położenie geograficzne sprawiają, że mieszkania postanowiło kupić tam wiele gwiazd. Pomimo, że życie w Hiszpanii jest droższe niż w Polsce, ceny hiszpańskich nieruchomości są często korzystniejsze.

ulica

Przed dokonaniem zakupu nieruchomości w Hiszpanii i każdym innym kraju należy zastanowić się nad regionami, które potencjalnie nas interesują. Hiszpania to duży i różnorodny kraj. Ceny poszczególnych nieruchomości determinowane są głównie lokalizację. Najdroższe nieruchomości położone są na wyspach, a najtańsze oddalone od oceanu.

Kwestie prawne

Osobnym zagadnieniem są wymogi formalne, które należy spełnić kupując nieruchomość na terytorium Hiszpanii. Przed zakupem wymarzonego mieszkania czy domu wymagane jest założenie NIE (Número de identidad de extranjero)- hiszpańskiego numeru identyfikacji obcokrajowców, ponadto wymagane jest poświadczenie o zakończeniu budowy nabywanej nieruchomości i spełnieniu przez nią  wymogów bezpieczeństwa. Zakup nieruchomości wiąże się także z dokonaniem szeregu opłat takich jak koszty obsługi notarialnej i podatku od zakupu nieruchomości, jeśli została ona zakupiona po cenie niższej niż wartość rynkowa.

woda

Czy warto kupować nieruchomość w Hiszpanii

Ostateczna decyzja czy Hiszpania jest krajem, w którym warto lokować swoje oszczędności powinna być poddana głębokiej analizie przez potencjalnego właściciela. Zakup nieruchomości w Hiszpani wiąże się z dokonaniem wielu dodatkowych opłat. Należy jednak pamiętać, że ceny wynajmu nieruchomości są o wiele wyższe niż w Polsce, a słoneczna pogoda sprzyja przyjazdom turystów niezależnie od pory roku.

Back to Top