NitracoeProtech
karton

Czym są opakowania doypack?

Opakowania typu doypack to nowoczesna i fantastyczna alternatywa dla tradycyjnych opakowań kartonowych do przechowywania żywności. Doypack jest giętkim, lżejszym i tańszym rozwiązaniem opakowania produktów spożywczych, a dzięki wygodzie użytkowania i niewielkiemu rozmiarowi, idealnie nadają się do bezpiecznego transportu. Bez problemu można przewieźć w nich sos lub majonez bez obawy, że produkty popsują się lub, co gorsza, rozleją w naszym pojeździe.

Doypack – same ułatwienia

Dużą zaletą opakowań doypack jest również ich funkcjonalność, ponieważ można w nich przewozić nie tylko żywność, ale również płynną chemię, taką jak mydła czy płyny do mycia naczyń. (https://profilgroup.com/pl/szukasz-opakowania-dla-swojego-produktu)
Istnieje kilka rodzajów opakowań typu doypack, które charakteryzują się różnymi cechami ułatwiającymi transportowanie i przechowywanie artykułów spożywczych. Jednym z ciekawszych rodzajów doypack, jest opakowanie doypack z dodatkowo zamontowanym korkiem. Jego ogromną zaletą jest nowoczesna estetyka połączona z funkcjonalnością. Po pierwsze takie opakowanie z korkiem zapewni nam dodatkowe bezpieczeństwo przewożenia płynnych produktów oraz pozwoli nam na przechowywanie ich dłużej, bez konieczności jednorazowego zużycia całej zawartości opakowania. Dodatkową funkcją takiego korka jest większe pole manewru w kwestii wydobywania produktu ze środka. Idealnie nadaje się do przechowywania soków, wszelkiego rodzaju sosów, dressingów czy polew. W wielu przypadkach taki korek może zostać umiejscowiony dowolnie, wedle naszych własnych preferencji.

wstążka

Zapięcie strunowe

Innym rodzajem opakowań typu doypack jest pojemnik z zapięciem strunowym. Jego szczególną cechą jest możliwość szerokiego zastosowania, ponieważ można wykorzystywać go do przechowywania i transportowania zarówno produktów spożywczych, jak i chemii gospodarczej. Świetnie nadaje się również do przewożenia kosmetyków, które wymagają szczególnej troski. Zamknięcie strunowe typu zipper daje również możliwość wielokrotnego zamykania i otwierania opakowania, dzięki czemu przechowywane produkty nie muszą być od razu używane w całej swej objętości i postaci. Dodatkowo opakowanie takie można w dużej mierze personalizować. Zapięcie strunowe świetnie chroni przed wilgocią, a tym samym zapobiega powstawaniu zarodni grzybów i pleśni.

Personalizacja opakowania

Ogromną zaletą każdego rodzaju opakowania typu doypack jest to, że można je personalizować dowolnie względem własnych preferencji. Z łatwością można stworzyć opakowanie, które będzie dla nas jak najbardziej funkcjonalne. Dodatkowo to świetne rozwiązanie dla właścicieli firm którzy chcą sprzedawać swój produkt w szczelnym opakowaniu, które podkreśli charakter przedsiębiorstwa i będzie ułatwiało użytkowanie oraz transportowanie produktu. Dowolny kształt, zaokrąglenie rogów, kolor, logo, umiejscowienie korka lub zamknięcia — to tylko kilka z licznych możliwości, jakie daje personalizacja opakowania doypack. Wszystkie te cechy mogą w znacznym stopniu wpłynąć na widoczność produktu na półkach sklepowych i wyróżnić go spośród tysiąca pozostałych, a co za tym idzie — znacznie zwiększyć poziom sprzedaży naszego produktu i zachęcić potencjalnych nabywców do dokonania zakupu. (https://profilgroup.com/)

Back to Top